Kupuje auto o czym warto pamiętać ?

mazda mx-30

Dla wielu zakup samochodu to emocje, to moment, kiedy możemy pominąć istotne kwestie z powodu niedopatrzenia. Jeżeli kupujesz auta używane warto mieć na uwadze to, że ich stan może być daleki od tego opisywanego. Często może zdarzyć się, że formalności dokonamy nie do końca zgodnie z prawem, lub coś przeoczymy. Zrób koniecznie listę rzeczy na jakie warto zwrócić uwagę, o czym należy pamiętać przy zakupie i dopiero wtedy wybierz się podjąć decyzję o wyborze.

Upewnij się, że akurat ten samochód jest dobrym wyborem

Zweryfikuje dobrze dwie podstawowe rzeczy: cenę jaką przyjdzie Ci zapłacić za auto i to, czy jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Samochody osobowe różnią się między sobą, a to wyposażeniem, a to mocą, wielkością bagażnika, a także opiniami użytkowników. Co do danych technicznych możesz je sprawdzić na wielu stronach, a z opiniami zapoznać się na forach tematycznych. Ogłoszenia motoryzacyjne z kolei pozwolą upewnić Ci się, czy auto przez Ciebie znalezione, z podobnym przebiegiem, mocą silnika, rocznikiem jest do kupienia dokładnie za tyle ile możesz wydać, czy za ile już znalazłeś.

lexus

Koszty pozakupowe samochodu

Kwestia o jakiej wielu zapomina. Sprawdź ile będzie Cię kosztowało odwiedzenie pierwszego serwisu po zakupie. Mowa tu o niezbędnych wymianach części jak rozrząd, opony, czy może drobne prace blacharskie, czy mechaniczne jeżeli samochód ma wady o których już wiesz.

Istotne są kwestie ubezpieczenia. Sprawdź jakie opłaty będą przed Tobą cyklicznie co roku. Może okazać się, że nie potrzebujesz V6 4,2 litra po to, by dwa razy w tygodniu zrobić 50 kilometrów.

Pamiętaj o tym, że egzotyczne, sporadycznie spotykany model lub marka to z reguły większe koszty serwisowania, czy nawet utrudnione naprawy. Nie każdy mechanik może mieć wiedzę odnośnie np. amerykańskiego krążownika szos.

Dodatkowe wyposażenie, komfort i bezpieczeństwo jazdy

Dzisiejsze samochody oferują wiele usprawnień, systemów i elementów wyposażenia, które podnoszą komfort użytkowania. Weź pod uwagę swoje potrzeby, bo może okazać się, że potrzebujesz auta, które ma np. dwustrefową klimatyzację lub webasto i gdy to przeoczysz będziesz nie w pełni zadowolony z dokonanego wyboru.

5/5 - (1 vote)